Pożegnanie śp. Marii

Rozdać siebie po trochu,
po kawałku się dzielić,
na miliony uśmiechów,
kromek chleba i wody kropelek.
I twarz mieć jedną dla każdego.”

Dania 21 września 2019 roku wielu z nas towarzyszyło śp. Marii Gryc w jej ostatniej drodze. Śmiało można powiedzieć, że drogę którą obrała w Swoim życiu śp. Maria była drogą wiary, nadziei i miłości.
Miejscem, którym śp. Maria ukochała był Kościół, który stał się jej drugim „domem”, to tu wzrastała jej wiara i miłość, tu się angażowała i poświęcała swój czas i talenty – pomagała w przygotowaniu dzieci do I-szej Komunii św., prowadziła sodalicję Mariańską, przygotowywała dziesiątki godzin adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Swoje życie zawierzyła Maryi, którą zawsze czciła i była Jej całkowicie oddana. Żywy różaniec to modlitwa, z której czerpała siłę i moc do codziennej służby Bogu i ludziom. Rok 2000 to Rok Jubileuszowy, w którym działalność rozpoczęło Katolickie Centrum Kultury OPOKA, a śp. Maria została wybrana jednogłośnie Prezesem Koła Seniorów i wraz ze swoją siostrą Łucją – 19 lat przewodzą wśród seniorów. Nie sposób wymienić ogromu dobra jakie pozostawiła – radość, uśmiech na każdym spotkaniu, modlitwa i śpiew, zorganizowane rekolekcje i wycieczki, troska o dzieci z domów pomocy społecznej. Do tego jeszcze dochodzi prowadzenie Koła Misyjnego – troska o misjonarzy, zapewnienie o modlitwie i pomocy materialnej.
Dziękujemy Ci Mario za wszystko co uczyniłaś dla nas, za świadectwo życia i Twojej wiary, za całą Twoją miłość do Boga i Kościoła bobrownickiego.

Brak możliwości komentowania.